آشنایی با تنظیمات وردپرس

زمان مطالعه : 2 دقیقه

تنظیمات وردپرس مشابه هر سیستم مدیریت محتوا (CMS) دیگری، ابزارهایی را در اختیار ما قرار می‌دهد که با مراجعه به آن می‌توانیم بخش‌های مختلف سایت را مدیریت کنیم. با استفاده از تنظیمات وردپرس می‌توانیم تنظیمات عمومی، نوشتن و خواندن، گفتگوها، پیوندهای یکتا و … را بر اساس نیاز خود شخصی‌سازی و مدیریت کنیم. به عنوان نمونه شاید دوست داشته باشید به صورت کلی بخش نظرات را غیرفعال کنید یا اینکه زبان سایت را به زبان دیگری تغییر دهید؛ همگی این بخش‌ها با تغییر در صفحه تنظیمات صورت خواهد گرفت.

تنظیمات عمومی

روی منوی تنظیمات کلیک می‌کنیم تا وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر شویم. این صفحه شامل تنظیمات عمومی وردپرس است که مواردی مثل عنوان و توضیحات سایت، ایمیل مدیریت، تنظیمات تاریخ و ساعت و… در آن قرار دارند.

تنظیمات عمومی در وردپرس

تنظیمات عمومی در وردپرس

نوشتن

این بخش شامل انتخاب دسته‌بندی پیش‌فرض، ساختار پیش‌فرض نوشته و فعال کردن قابلیت افزودن نوشته با ایمیل است.

خواندن

این بخش برای انتخاب حالت نمایش نوشته، تعداد نوشته قابل نمایش در سایت و فید آراس‌اس و تعیین اجازه بررسی سایت به موتورهای جستجو است.

گفت‌وگو

این بخش مربوط به دیدگاه‌ها یا همان نظرات در وردپرس است؛ می‌توانیم مواردی مثل فعال یا غیرفعال کردن دیدگاه‌ها، انتخاب نوع نمایش آواتار کاربران، تنظیمات نحوه تایید و انتشار دیدگاه‌ها و… را شخصی‌سازی کنیم.

رسانه

این بخش مربوط به فایل‌های بارگذاری شده است؛ تعیین اندازه برش برای تصاویر آپلود شده و پوشه‌بندی کردن فایل‌ها بر اساس ماه و سال، را در این قسمت می‌توان مدیریت کرد.

پیوندهای یکتا

این بخش یکی از مهمترین بخش‌های تنظیمات است. در این بخش می‌توانیم ساختار آدرس‌ها را به صورت دلخواه انتخاب کنیم. به عنوان مثال می‌توانیم لینک نمایش نوشته‌ها را بر اساس تاریخ یا نام نوشته انتخاب کنیم، تا بعد از آدرس دامنه با این ساختار، لینک‌ها ساخته شوند.

پیوندهای یکتا در وردپرس

پیوندهای یکتا در وردپرس

بهترین پیوند یکتا که از نظر سئو مناسب باشد به موارد بسیار زیادی همچون موضوع سایت، تعداد دسته‌بندی، تعداد مطالب منتشر شده در روز و … بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان ساختاری که از همه لحاظ جامع بوده را برای همه سایت‌ها در نظر گرفت و باید همه این موضوعات را در آن بررسی کرده و سپس بهترین ساختار پیشنهادی را از آن ایجاد کنید. ولی عموما استفاده از نام نوشته برای سایت‌های عمومی پرکاربردتر است.

حریم خصوصی

در این بخش می‌توانیم یک برگه حریم خصوصی را برای سایت خود انتخاب کرده، یا آن را حذف کنیم.

مهدی اجاقی